Jezdecká škola Josefíny Nesvadbové

Jezdecká škola a školička, Chov a výcvik koní, Koněm vedená terapie, Yoga v sedle, Bachova Květová terapie, Harmonizační yoga a Vedené meditace.

Jezdecká škola

Josefína Nesvadbová již několik let působí jako cvičitelka jezdectví a terapeutka v obci Beroun – Zdejcina. Vedle koněm vedené terapie se věnuje zejména práci s dětmi. V uplynulých dvou letech realizovala své aktivity zejména jako dobrovolník ve spolupráci s lesní školkou Zdejcina (pravidelné kurzy jezdectví, příměstské tábory). V současné době provozuje v obci Zdejcina vlastní YoJo Ranch, kde v rozšířené podobě pokračuje pořádání dlouhodobých i krátkodobých kurzů jezdectví a přidružených aktivit v přírodě pro děti i dospělé, v terapeutické činnosti, i v pořádání dětských táborů.  V současnosti jsou klienty YoJo Ranche děti z obce a blízkého okolí. Do skupin je integrováno také několik dětí s mentálním a fyzickým postižením.

Kurzy pro děti v prostorách YoJo Ranche jsou kromě samotné jízdy na koni zaměřeny na budování vztahu dětí k přírodě a zvířatům. Děti se učí o koně pečovat, respektovat je, citlivě vnímat jejich potřeby, komunikovat s nimi. Objevují krásy vlastního regionu a jsou vedeny k ekologicky přijatelnému chování. Zároveň během výcviku poznávají vlastní tělo, odstraňují špatné pohybové návyky, získávají kladný vztah k pohybu a osvojují si důležité psychofyzické principy pro celý život. Cílem kurzů je mimo jiné podpora fyzického a psychického zdraví dětí, zajišťovaná zejména uplatňováním prvků terapie vedené koněm a tzv. horsemanshipu.