Jezdecká škola Josefíny Nesvadbové

Jezdecká škola a školička, Chov a výcvik koní, Koněm vedená terapie, Yoga v sedle, Bachova Květová terapie, Harmonizační yoga a Vedené meditace.

Terapie

Koněm vedené terapie – Horse therapy

Je terapií, díky které můžeme skrze koně pozorovat sami sebe.

Kůň je velice citlivé a vnímavé zvíře, které zcela bezprostředně reaguje na podněty, které mi lidé vědomě či nevědomě vysíláme do svého okolí. Kůň je unikátní tvor, který s námi dokáže nejen komunikovat, ale také nám nastavit neklamné zrcadlo ve kterém se můžeme pozorovat. Díky této terapii máme možnost podívat se tváří v tvář bez předsudků na vlastní tok energii, kterým vystupujeme před svým okolím, rodinou, partnerem a přáteli.

Terapie se odehrávají v prostoru uzavřené kruhové ohrady tak, aby byl kontakt mezi koněm a člověkem v ideálním poměru pro přenos informací. Terapii vždy doprovázím tak, abych mohla klientovi překládat reakce koně a dávat je tak do souvislostí. Terapie jsou věkově neomezeny a časově jsou velice individuální v rozmezí 15min. až hodiny.

Přijďte si to vyzkoušet a uvidíte sami…

 

Bachova květová terapie

Nejsou nemoci, jsou jen nemocní lidé.

Dovoluji si psát následující věty z vlastní zkušenosti na sobě samé, rodině, přátelích, klientech a koních.

Bachova květová terapie je formou přírodní terapie na základě léčby pomocí esencí divoce rostoucích květů, keřů a stromů. Květovou terapii zavedl v roce 1928 anglický lékař dr. Edward Bach a rozdělil ji do skupiny 38 květů, z nichž každá zastupuje určitý charakter a povahové vlastnosti lidí, zvířat a všeho živého. Strach, nejistota, deprese jsou stavy, které si přivlastňujeme i přes to, že nám nedělají dobře. Ze začátku se projevují vnitřním pnutím, které často přehlížíme až do chvíle, než se ozvou skrze naše tělo, takzvaně vyjdou na povrch, ať už v podobě vypadávání vlasů, rýmy, ekzému, až k vážným nemocem. Tělo oslabí těžká mysl. Hlavním smyslem a cílem terapie je harmonie v jednoduchosti. Trpíte-li nervozitou jakéhokoliv původu, nerozhodností, výbušností, pocity smutku atd., tak vám kytičky pomohou tyto nepříjemné stavy transformovat. Bachova květová terapie transformuje negativní symptomy pomocí aplikace květu, který zastupuje daný negativní symptom a tím dokáže tento stav proměnit. Působí na jemný energetický systém v těle podobně jako homeopatie. Květy uvolňují podvědomé obsahy a napomáhají k jejich zvědomění, které je nezbytné pro šťastný život.

Esence jsou čisté, nejsou škodlivé a nemají vedlejší účinky. Vhodné kytičky, které budou vyhovovat právě Vám, zvolíme při osobním setkání.

 

V případě zájmu mě kontaktujte na e-mailu atmama.therapy@gmail.com